Haberler

İFTAR SOFRALARI SERDİVAN'DA KURULDU

Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var' projesi kapsamında ilçelerde kurduğu iftar sofralarında binlerce Sakaryalıyı bir araya getiriyor.

2013-07-23 tarihinde eklendi
TEHLİKELİ OYUN..!

Hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle bunalan çocuklar elektrik kaçağı, mikroplu su ve zemine çakılma gibi üç büyük tehlikeye rağmen süs havuzlarında serinlemeye çalışıyor.

2013-07-22 tarihinde eklendi
ULUSLARARASI DOLANDIRICILIK

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün 5 ilde düzenlediği uluslararası kredi kartı dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 4 kişi tutuklandı. 13 kişiye ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

2013-07-22 tarihinde eklendi
SİYONİSTLER MÜSLÜMANLARI PARÇALIYOR BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYOR

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, Siyonistlerin Müslüman ülkeleri bölüp parçalamak için plan yaptıklarını ve bu planın içinde Türkiye’nin de olduğunu belirterek, “Siyonistler, Türkiye’yi de 15-20 devlete ayırmak istiyorlar.” dedi.

2013-07-22 tarihinde eklendi
EVİNİ SOYAN HIRSIZLARI KOVALARKEN HASTANELİK OLDU

Kaynarca İlçesi'nin Kertil Köyü'nde, evini soyan hırsızların kaçmaya çalıştıkları otomobilin kapısını açmaya çalışırken, araçla birlikte sürüklenen 54 yaşındaki Cengiz T. hastanelik oldu

2013-07-22 tarihinde eklendi
Sakarya'nın köklü ve önde gelen işadamlarından Sen Otel

Sakaryaspor'umuzu daha iyi noktalara getirmek için bu güzel şehrin insanları olarak hep birlikte çalışmalı, elimizi taşın altına koymalıyız

2017-08-22 tarihinde eklendi
KİMSE YOKMU DERNEĞİ HER GÜN 90 AİLEYE İFTAR VERİCEK

Kimse Yok Mu Derneği Sakarya Şubesi, gönüllüler aracılığıyla her gün 90 aliye sıcak iftar yemeği ulaştırıyor.

2013-07-21 tarihinde eklendi
ŞÜPHELİLERDEN BİRİNE TUTUKLAMA KARARI

Sakarya'da bir aydır kayıp olan gencin öldürüldükten sonra yakılıp nehre atıldığı iddiasıyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı. 2 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı.

2013-07-20 tarihinde eklendi
İSU SORULARA CEVAP VERMEDİ

BBP Sakarya İl Başkanı Ahmet Bayrak, Kocaeli’nde bulunan Tüpraş sanayi tesisinin Sapanca Gölü’nden izinsiz su çekmesi ile ilgili yönelttikleri sorulara Kocaeli Belediyesi Su ve kanalizasyon İdaresi’nden (İSU) herhangi bir cevap gelmediğini bildirdi.

2013-07-20 tarihinde eklendi
AÇIKLAMA TATMİN ETMEDİ

Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sakarya Gebze Doğalgaz Çevrim Santrali'nin baca ölçüm sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Ancak açıklamada, emisyon sonuçları rakamları verilmedi, sadece ölçüm sonuçlarının ilgili yönetmelikteki sınır değerleri aşmadığı belirtildi. Sakarya'da 12 yıldır faaliyet gösteren ve yerleşim birimleri ile iç içe olan doğalgaz çevrim santralinin baca ölçüm sonuçlarının açıklanmaması tepkilere sebep olmuştu.

2013-07-19 tarihinde eklendi
ÖLDÜRDÜKLERİ GENCİ YAKIP CESEDİNİ NEHRE ATTILAR

Sakarya'da bir aydır kayıp olan gencin, öldürüldükten sonra yakılıp cesedinin nehre atıldığı öne sürüldü.

2013-07-19 tarihinde eklendi
SAKARYA'DA ULUSLARARASI DOLANDIRICILIK OPERASYONU

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün 5 ilde düzenlediği uluslararası kredi kartı dolandırıcılığı operasyonunda 25 kişi gözaltına alındı.

2013-07-19 tarihinde eklendi
ÇARDAĞIN ÇATISI SAĞANAK YAĞIŞTA ÇÖKTÜ: 2 YARALI!

Sapanca ilçesinde sağanak yağış sebebiyle bir kafedeki çardağın çökmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

2013-07-18 tarihinde eklendi
OTOMOBİL, ATV ARACINA ÇARPTI: 2 YARALI!

Sapanca ilçesinde otomobilin ATV aracına çarpması sonucu 2 kişi yaralandı.

2013-07-18 tarihinde eklendi
3 BİN TON ATIK ÜRETİME

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülen proje ile cam fiber takviyeli polyester boru (CTP) üretimi sırasında çıkan kesme atıkların polimer malzemede dolgu ve takviye malzemesi olarak kullanılması ile ilgili çalışma başlatıldı. Çalışma ile çevreyi kirleten 3 bin ton atık geri kazanılmış olacak.

2013-07-17 tarihinde eklendi
SONUÇLAR AÇIKLANMIYOR..!

Sakarya'da 12 yıldır faaliyet gösteren ve yerleşim birimleri ile iç içe olan doğalgaz çevrim santralinin baca ölçüm sonuçları bütün tepkilere rağmen kamuoyuna açıklanmadı. Sakarya Valiliği’nin başlattığı incelemeden de sonuç çıkmadı.

2013-07-17 tarihinde eklendi
İŞTE NEHRİN KİRLİLİK HARİTASI

Eskişehir’den doğan, Sakarya’nın Karasu ilçesinde Karadeniz’le buluşan, 824 kilometre uzunluğundaki Sakarya Nehri’nin kirlilik haritası çıkartıldı.

2013-07-17 tarihinde eklendi
SUYA BALIKLAMA ATLADI BOYNU KIRILDI

Iğdır'da su kanalına balıklama atlayan 19 yaşındaki Ömer Üğdül'ün (19) boynu kırıldı. Felç olan ve acil ameliyata alınması gereken genci 26 ilde hiç bir hastane kabul etmedi. Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kabul ettiği gencin sevki ambulans uçakla yapıldı. Başarılı bir ameliyat geçiren Üğdül'ün belden aşağısı tutmuyor.

2013-07-16 tarihinde eklendi
RAF ÖMRÜNÜ 3-4 KAT UZATACAK

Sakarya'da bir makine mühendisi, ultraviyole ile sterilize edilmiş tabldotlara 9 çeşit hazır kahvaltı dolum ve paketleme yapabilecek makine tasarladı. TÜBİTAK tarafından yürütülen ‘Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması’na da katılan tasarım için patent başvurusunda bulunuldu.

2013-07-15 tarihinde eklendi
SASKİ'DEN BİR YENİLİK DAHA

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) artık su kesintilerini cep telefonu mesajıyla abonelerine önceden duyuracak.

2013-07-15 tarihinde eklendi