Haberler

BAŞARSIZLIK DERS OLDU!

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ercan Akyiğit, olimpiyatlarda alınan başarısız sonuçlardan ders aldıklarını belirterek, "Milli sporcular için taban puanımızı 180 puan olarak saptadık." dedi.

2012-09-04 tarihinde eklendi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üreticiyi fındığını emanete bırakmaması konusunda uyararak, "Bazı ülkeler kuraklıktan etkilendi. Dolayısıyla fındık para edecek. Üreticimiz, fındığını pazara indirirken çok dikkatli olmalı. Fındığı alıp bekleten pahalıya satacak." dedi.

2012-09-03 tarihinde eklendi
TERÖR ÖRGÜTÜNE DEV OPERASYON..!

Şemdinli ve kırsalında terör örgütünün başarısız bayrak dikme girişimi sonra bölgede başlatılan hava destekli operasyona polis ve jandarma özel harekat timlerinin yanısıra 2 bin Mehmetçik katılıyor

2012-09-03 tarihinde eklendi
PKK'DAN ŞIRNAK'TA HAİN SALDIRI..! 10 ŞEHİT

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde teröristlerle güvenlik güçleri arasında silahlı çatışma yaşandı. Beytüşşebap İlçe merkezinde dün gece saat 22.00 sıralarında polis ve askeri noktaları hedef alan teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle ilçede çatışma yaşandı.

2012-09-03 tarihinde eklendi
ADLİ TIP 450 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASINDA HEKİMLERİ KUSURLU BULDU

Yediği mantar sebebiyle karaciğerini kaybeden, nakille yeniden hayata tutunan 15 yaşındaki Esra Yıldırım'ın ailesinin, tedavide geç kalındığı iddiasıyla Sağlık Bakanlığı hakkında açtığı 450 bin liralık tazminat davasında, Adli Tıp Kurumu, tedaviyi yapan doktorları kusurlu buldu. Adli Tıp Kurumu raporunda, hastalığın tanısında geç kalındığı belirtildi.

2012-09-02 tarihinde eklendi
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HES'LE PARA BASACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Sakarya Nehri üzerinde yapımı devam eden Hidroelektrik Santral yıl sonunda tamamlanacak. SASKİ'ye yılda ortalama 8 milyon lira gelir sağlayacak.

2012-08-31 tarihinde eklendi
İKİNİCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ MEYDANLARA İNİYOR.!

Bakanlar Kurulu kararıyla üniversite öğrencilerinden alınan harçlar kaldırılırken, ikinci öğretimde ise devam ediyor. İkinci öğretim öğrencileri, 31 Ağustos’ta Türkiye’nin farklı illerinde harçlarla ilgili uygulamayı protesto etmeyi planlıyor. Mağdur edildiklerini savunan öğrenciler sosyal medya üzerinden örgütleniyor.

2012-08-31 tarihinde eklendi
BAKKALDA İLAÇ SATIŞI TARİH OLUYOR!

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği, ilacın üretim aşamasından kullanıcıya kadar giden süreçte takibini sağlayan 'Karekod' uygulaması sayesinde büfe, bakkal, market ve gıda toptancıları artık ilaç satamayacak.

2012-08-31 tarihinde eklendi
TÜRKİYE SINIRINDA UÇAK DÜŞÜRÜLDÜ!

Suriyeli muhalifler Türkiye sınırı yakınlarında bir savaş uçağını düşürdükleini iddia etti. Reuters haber ajansı, muhaliflere dayanarak uçağın sınıra yakınİdlib kenti yakınlarında düşürüldüğünü duyurdu.

2012-08-30 tarihinde eklendi
SAKARYA IŞIK KOLOJİ YENİ SİSTEME HAZIR

Sakarya’da eğitimin en güzide kurumlarından olan Özel Sakarya Işık Koleji 4+4+4 Kademeli Eğitim Sistemi’ne göre bütün hazırlıklarını tamamladı. Kolej, yeni dönemde anaokulu, ilkokul ve ortaokulun bina ve bahçelerini ayırdı.

2012-08-30 tarihinde eklendi
ORTAĞI TARAFINDAN VURULAN BALIKÇI ABDULLAH DUMAN ÖLDÜ

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde ortağı tarafından tabancayla ensesinden vurulan abdullah duman dün gece saat 23:30 sıralarında hayata gözlerini ebediyen kapadı. Polis abdullah dumanı vuran K.S 'nin yakalanması için geniş kapsamlı aramalarını sürdürüyor

2012-08-29 tarihinde eklendi
REMZİ ADIYAMAN'DAN SAKARYASPOR YÖNETİMİNE ŞOK İDDİALAR!

Sakaryaspor'un Reklam ve Organizasyonlardan Sorumlu As Başkanı Remzi Adıyaman, dün istifa etti. Bugün ise saat 10:00'da yaptığı basın açıklamasında yönetimi suçlayıcı şok iddialar ortaya attı.

2012-08-29 tarihinde eklendi
ERENLER'DE 1700 GENÇ, İŞ SAHİBİ OLACAK

“New Holland & Case Türk Traktör A.Ş’nin Erenler'de yapımına başladığı traktör fabrikasında 1700 genç iş sahibi olacak”

2012-08-29 tarihinde eklendi
SAKARYA'DA SAĞANAK YAĞIŞ

Sakarya'da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. İlde dün gece başlayan sağanak, il genelinde aralıklarla etkisini sürdürüyor.

2012-08-28 tarihinde eklendi
ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR DOĞA KAMPINDA BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öncülüğünde yapılan ve TÜBİTAK'ın desteklediği 'Üstün Yetenekli ve Zekalı Çocuklar Yaratıcı Doğa Eğitimi Projesi' kapsamında düzenlenen kamp, üstün yetenekli 52 çocuğu biraraya getirdi.

2012-08-27 tarihinde eklendi
KAYIP KAÇAK BEDELİNDE MAHKEME KARARINI VERDİ!

Sakarya'da tüketici mahkemesi, dağıtım şirketlerinin mükerrer tahsilat yaptığını ortaya çıkardı. Elektrik dağıtım şirketlerinin, kaçak enerji kullandığı tespit edilen kişilerden kaçak enerji bedelini tahsil ettiğini belirten mahkeme, kayıp kaçak bedelinin abonelere de yansıtılmasının mükerrer tahsilat yoluyla dağıtım şirketinin sebepsiz zenginleşmesine sebep olacağına hükmetti.

2012-08-27 tarihinde eklendi
YAĞIŞLI HAVA GELİYOR, HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin yağışlı havanın etkisine gireceğine dikkat çekerek, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağını bildirdi.

2012-08-27 tarihinde eklendi
YOL VERME KAVGASINDA 15 KİŞİ BİRBİRİNE GİRDİ

Olay, Gebze ile Adapazarı arasında yolcu taşımacılığı yapan şoförler arasında meydana geldi

2012-08-25 tarihinde eklendi
ÖFKELİ KADINLAR BELEDİYEYİ BASTI

Karasu Darıçayırı beldesine kurulması planlanan çimento fabrikasını istemeyen kadınlar Belediyeyi bastılar.

2012-08-25 tarihinde eklendi
KARASU YİNE CAN ALDI ON BİR YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN CESEDİ 15 SAAT SONRA ÇIKTI

Karasu İlçesinde serinlemek için aksam saatlerinde denize giren 5 kişiden11 yaşındaki Melih Fazil Gökgül 15 saat sonra denizden cesedi çıkarıldı.

2012-08-25 tarihinde eklendi